Хүндийн өргөлтийн "Тэмүүлэл 2015" тэмцээн амжилттай болж өнгөрлөө



Хүндийн өргөлтийн "Тэмүүлэл 2015" тэмцээн 12 сарын 2-4 ны хооронд спортын төв ордонд явагдлаа. Тус тэмцээнд БНСУ-аас 14 тамирчин, 5 дасгалжуулагч, албаны 8-н хүн, нийтдээ 27 хүний бүрэлдхүүнтэй ирж оролцлоо. Харин манай улсаас орон нутгаас нийлээд 13 баг оролцсон билээ. Тэмээнд БНСУ болон Монгол Улсын өсвөрийн залуу тамирчид хурд хүчээ сорьж дараах амжилтийг үзүүллээ

 

 

 

 

Эмэгтэй тамирчид 48 кг-ийн жинд:

1 дүгээр байранд: с/м Б.Тунгалаг ТС-БТСДуС -125 кг

2 дугаар байранд: Н.Энхбаяр Өвөрхангай-101 кг

3 дугаар байранд: Н.Хонгорзул 92 дугаар сургууль-60 кг

53 кг-ийн жинд:

1 дүгээр байранд: ОУХМ А.Бум-Аюуш ТС-БТСДуС -144 кг

2 дугаар байранд: Б.Мягмарцэрэг 53 дугаар сургууль-122 кг

3 дугаар байранд: О.Алтан-Од 48 дугаарсургууль-81 кг

58 кг-ийн жинд:

1 дүгээр байранд: Na Hyun A  БНСУ - 169 кг

2 дугаар байранд: Kim Han Sol БНСУ-163 кг

3 дугаар байранд: ОУХМ Г.Баасанжаргал Өвөрхангай- 160 кг

63 кг-ийн жинд:

1 дүгээр байранд: Ga Min Jeong БНСУ - 174 кг

2 дугаар байранд: ОУХМ Энхтамир 53 дугаар сургууль-173 кг

3 дугаар байранд: ОУХМ Г.Ануужин ТС-БТСДуС - 168 кг

-69кг-ийн жинд:

1 дүгээр байранд: с/м О.Дархижав ТС-БТДуС-172 кг

2 дугаар байранд: Han Ye Jin БНСУ-146 кг

3 дугаар байранд: Ц.Минжинсор 53 дугаар сургууль -127 кг

+69 кг-ийн жинд:

1 дүгээр байранд: ОУХМ М.Анхцэцэг ТС-БТСДуС -206 кг

2 дугаар байранд: Li So Jin БНСУ- 185 кг

3 дугаар байранд: Kim I Seul  БНСУ- 184 кг

Эрэгтэй тамирчид 50 кг-ийн жинд:

1 дүгээр байранд: Choi Gi Hwan БНСУ- 139 кг

2 дугаар байранд: Даваахүү Дархан - 135кг

3 дугаар байранд: Э.Төртогтох 48 дугаар сургууль-117 кг

56 кг-ийн жинд:  

1 дүгээр байранд: ОУХМ Ө.Чаднаадорж 53-р сургууль -222 кг

2 дугаар байранд: Г.Өнөболд ТС-БТСДуС -180 кг

3 дугаар байранд: Нямбаатар ТС-БТСДуС -151 кг 

62 кг-ийн жинд:

1 дүгээр байранд: Jang Yun Hee    БНСУ - 237 кг

2 дугаар байранд: Sin Pil Ghu  БНСУ 195 кг

3 дугаар байранд: Лхагва-Очир Хөвсгөл-158 кг

69 кг-ийн жинд:

1 дүгээр байранд: Jang Yun Hee  БНСУ - 237 кг

2 дугаар байранд: Sin Pil Ghu  БНСУ 195 кг

3 дугаар байранд: Лхагва-Очир Хөвсгөл-158 кг

77 кг-ийн жинд:

1 дүгээр байранд: Jang Yun Hee    БНСУ - 237 кг

2 дугаар байранд: Sin Pil Ghu  БНСУ 195 кг

3 дугаар байранд: Лхагва-Очир Хөвсгөл-158 кг

-85 кг-ийн жинд:

1 дүгээр байранд: Lee Mui Seop БНСУ -250 кг

2 дугаар байранд: Н Шижир-Эрдэнэ ТС-БТСДуС -195 кг    

3 дугаар байранд: Б.Батцэрэн  Багануур - 153 кг

+85 кг-ийн жинд:

1 дүгээр байранд: Lee Ti Han  БНСУ -275 кг

2 дугаар байранд: Kim Jin Mo  БНСУ - 260 кг                           

3 дугаар байранд: Банзрагч 48 дугаар сургууль -160 кг

Байгууллага, Багийн дүн

Эмэгтэй баг

1 дүгээр байранд: Kim Eun Suk - БНСУ

2 дугаар байранд: Д.Чинзориг – ТС-БТСДуС

3 дугаар байранд: А.Отгонжаргал -53 дугаар сургууль

Эрэгтэй баг

1 дүгээр байранд: Д.Чинзориг – Монгол Улс, ТС-БТСДуС

2 дугаар байранд: Kim Kyeang Sik - БНСУ                               

3 дугаар байранд: Н.Сэлэнгэбаатар – Дархан-Уул

Байгууллагын дүн

1 дүгээр байранд: Д.Чинзориг – Монгол Улс, ТС-БТСДуС

2 дугаар байранд: Kim Kyeang Sik – БНСУын Хүндийн өргөлтийн ахлах сургууль     

3 дугаар байранд: Ё.Энхбат 53 дугаар сургууль

Рекорд амжилт тогтоосон тамирчин

Төрөлжсөн сургалттай Биеийн тамир, Спортын дунд сургуулийн 11в ангийн сурагч Б.Тунгалаг 48 кг-ийн жинд оролцож өсвөр үеийн рекорд амжилтыг түлхэлтийн төрлөөр 1 кг-аар, нийлбэр дүнгээр 4 кг-аар тус тус шинэчлэн тогтоов.

Спортын цол, зэрэг биелүүлсэн тамирчид

Төрөлжсөн сургалттай Биеийн тамир, Спортын дунд сургуулийн  сурагч Г.Өнөболд Эрэгтэй 56 кг-ийн жинд оролцож Спортын дэд мастер цол, мөн сургуулийн сурагч О.Дархижав спортын мастер цолны болзлыг ханган биелүүлэв.



СУРТАЛЧИЛГАА
Сүүлд нэмэгдсэн