Жүдо бөхийн насанд хүрэгчдийн 2016 оны УАШТ-ий дүн



Эрэгтэй 39, эмэгтэй 24, багийн 4 дэх Эрдэнэт хот, “Хангарьд” цогцолбор /2016 /01 /07-10 Орхон аймаг байгуулагдсаны 40-н жилийн ойг угтан, Зууны манлай жүдоч, олимпийн хүрэл медальт, Ази тивийн анхны аварга, Монгол улсын гавъяат тамирчин Д. Нармандахын Зуны олимпийн наадмаас медаль хүртсэний 20-н жилийн ойг тохиолдуулан Эрдэнэт хотод зохион байгууллаа. Тэмцээнд хот, хөдөөгийн үндсэн 32 баг, давхардсан тоогоор 58 байгууллагын эрэгтэй 199, эмэгтэй 93, нийт 292 тамирчин оролцлоо. Зохион байгуулагчид:

1. Орхон Аймгийн Засаг Даргын Тамгын Газар

2. Орхон Аймгийн Биеийн Тамир Спортын Газар

3. Монголын Жүдо Бөхийн Холбоо

4. Орхон Аймгийн Жүдо Бөхийн Холбоо

5. “Хангарьд” спорт клуб

Шилдэг тамирчин:

Эрэгтэй: Н. Хадбаатар /ШШГЕГ-ын “Сүлд” спорт хороо, “Женко” клуб

Эмэгтэй: Ц. Наранжаргал /Хан-Уул дүүргийн спорт хороо, “Женко” клуб IJF -ны Дэлхийн зэрэглэл биелүүлсэн шүүгчид:

1. Д. Баттулга /Олон Улсын А Зэрэглэлийн Шүүгч

2. Д. Энхтүвшин / Олон Улсын А Зэрэглэлийн Шүүгч

Медальт байр эзэлсэн тамирчид: Эрэгтэй -60кг -90кг

1 Ц. Цогтбаатар ОБЕГ-ын “Аврагч” спорт хороо 1-р баг

1 Л. Отгонбаатар ОБЕГ-ын “Аврагч” спорт хороо 1-р баг

2. Д. Амартүвшин ХХЕГ-ын “Хилчин” спорт хороо, “Женко” клуб 2 Г. Алтанбагана БЗД, “Женко” клуб

3. Д. Баярмагнай Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хороо 1-р баг 3 Р. Анхбаатар “Хангарьд” спорт клуб 1-р баг

3 Н. Сэр-Од “Хангарьд” спорт клуб 2-р баг

3 О. Цэцэнцэнгэл Монголын Жүдо Академи 5 Г. Болдбаатар “Хангарьд” спорт клуб 1-р баг

5 Д. Цэрэнням ХХЕГ-ын “Хилчин” спорт хороо 1-р баг

5 С. Мөнхдалай “Шонхор” дээд сургууль 5 Б. Түвшинтөгс ШШГЕГазар “Сүлд” спорт хороо

7 Х. Очирдорж Хэнтий аймаг 7 Б. Чулуунбаатар Орхон аймаг

7 Э. Эрдэнэсүх Сонгинохайрхан дүүрэг 7 Б. Тэнгис Булган аймаг

-66кг -100кг

1 А. Батсуурь Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хороо 1-р баг

1 Х. Цогтгэрэл Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хороо 1-р баг

2 Юки Такахаши Монголын Жүдо Академи

2 Г. Түвшинжаргал ХХЕГ-ын “Хилчин” спорт хороо 1-р баг 3 М. Ганболд “Женко” клуб 3 Д. Пүрэвдорж БЗД, “Женко” клуб

3 Р. Алтаннаран ЦЕГ-ын “Хүч” спорт хороо

3 А. Амбасэлмаа Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хороо 2-р баг

5 Б. Эрхэмбаяр “Увс нуур” дэвжээ 5 Д. Урианхай Багахангай дүүрэг “Женко” клуб

5 Д. Алтансүх “Хангарьд” спорт клуб

5 Б. Жанчивдорж ЦЕГ-ын “Хүч” спорт хороо

7 М. Мөнх-Эрдэнэ “Аравт” хамгаалалтын алба 7 Б. Хүдэрчулуун Орхон аймаг

7 Г. Мөнхтүвшин Булган аймаг, “Женко” клуб

7 Д. Ишдорж “Увс нуур” дэвжээ

-73кг +100кг

1 Н. Хадбаатар ШШГЕГазар “Сүлд” спорт хороо

1 Б. Тэмүүлэн “Хангарьд” спорт клуб 1-р баг

2 Б. Батгэрэл ХХЕГ-ын “Хилчин” спорт хороо, “Женко” клуб

2 Д. Анар ОБЕГ-ын “Аврагч” спорт хороо

3 П. Пүрэвдаваа Багахангай дүүрэг “Женко”клуб 3 Н. Батсуурь ОБЕГ-ын “Аврагч” спорт хороо

3 Д. Дөлгөөн “Хангарьд” спорт клуб 1-р баг

3 Э. Энх-Амгалан ШШГЕГазар “Сүлд” спорт хороо

5 Г. Одбаяр БЗД, “Женко” клуб

5 Б. Сугаржаргал БЗД, “Женко” клуб

5 О. Бадмаанямбуу ОБЕГ-ын “Аврагч” спорт хороо

5 Э. Энхбат “Хангарьд” спорт клуб 2-р баг

7 Б. Батболд “Хангарьд” спорт клуб 2-р баг

7 Б. Лхагва-Очир ХХЕГ-ын “Хилчин” спорт хороо 5-р баг 7 Г. Балсанлхүндэв “Хангарьд” спорт клуб 3-р баг

7 Д. Цэрэнтогтох Баянхонгор аймаг

-81кг

1 О. Ууганбаатар “Хангарьд” спорт клуб 1-р баг

2 Н. Дагвасүрэн “Хангарьд” спорт клуб 2-р баг

3 Б. Гаажадамба БЗД, “Женко” клуб

3 Б. Алтансүх “Увс нуур” дэвжээ

5 Э. Энхбаяр “Борнуур”

5 Б. Бат-Эрдэнэ ОБЕГ-ын “Аврагч” спорт хороо

7 М. Буд-Эрдэнэ “Увс нуур” дэвжээ

7 Н. Баатархүү ШШГЕГазар “Сүлд” спорт хороо

Медальт байр эзэлсэн тамирчид: Эмэгтэй -48кг -70кг

1 Э. Базаррагчаа ХУД, “Женко” клуб

1 Ц. Наранжаргал ХУД, “Женко” клуб 1-р баг 2 М. Долгоржав Төрөлжсөн Сургалттай БТС-ын Дунд сургууль

2 М. Баяртуул “Боржин төв” дэвжээ

3 Э. Уртнасан Архангай аймаг

3 М. Сугар Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хороо

3 Б. Хорлоо БЗД, “Женко” клуб

3 Б. Хулан ХУД, “Женко” клуб 2-р баг

5 Б. Бадмаа Багахангай дүүрэг “Женко” клуб

5 Ж. Ариунтуул ХУД, “Женко” клуб

5 Г. Наранцэцэг ХУД, “Женко” клуб 2-р баг

5 Ц. Батцэцэг “Увс нуур” дэвжээ

7 Э. Золзаяа Хөвсгөл аймаг

7 А. Оюунгэрэл Архангай аймаг

7 Л. Энх-Отгон Төрөлжсөн Сургалттай БТС-ын Дунд сургууль

7 Б. Хонгорзул ХХЕГ-ын “Хилчин” спорт хороо 1-р баг

-52кг -78кг

1 А. Цолмон Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хороо

1 П. Лхамдэгд ХУД, “Женко” клуб 1-р баг

2 Б. Бат-Эрдэнэ ОБЕГ-ын “Аврагч” спорт хороо

2 О. Мөнхцэцэг ОБЕГ-ын “Аврагч” спорт хороо

3 Б. Алтанцэцэг ХУД, “Женко” клуб 2-р баг

3 М. Ууганжаргал ХУД, “Женко” клуб 2-р баг

3 Д. Болор-Эрдэнэ “Боржин төв” дэвжээ 3 Г. Сарангоо Чингэлтэй дүүрэг

5 Б. Мөнхжаргал ХУД, “Женко” клуб 1-р баг

5 А. Оюунзул Хэнтий аймаг

5 Б. Солонго ХХЕГ-ын “Хилчин” спорт хороо 2-р баг

5 Б. Мягмарцэнд БЗД, “Женко” клуб

7 С. Солонгогэрэл ЦЕГ-ын “Хүч” спорт хороо

7 Л. Уранчимэг “Боржин төв” дэвжээ

7 Ц. Гэрэлсайхан “Борнуур” дэвжээ

-57кг +78кг

1 Д. Сумъяа ХХЕГ-ын “Хилчин” спорт хороо 1-р баг

1 О. Жавзмаа ХХЕГ-ын “Хилчин” спорт хороо 2-р баг

2 Ц. Хулан ХХЕГ-ын “Хилчин” спорт хороо 2-р баг

2 Г. Гантогос Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хороо

3 П. Буянхишиг ХУД, “Женко” клуб 2-р баг

3 Б. Мөнхтуяа ХХЕГ-ын “Хилчин” спорт хороо 1-р баг

3 Л. Энхрийлэн ОБЕГ-ын “Аврагч” спорт хороо 1-р баг

3 Э. Гандиймаа ХХЕГ-ын “Хилчин” спорт хороо 3-р баг

5 М. Ичинхорлоо БЗД, “Женко” клуб

5 Т. Баттуяа ОБЕГ-ын “Аврагч” спорт хороо 2-р баг

5 О. Лхагвахүү ОБЕГ-ын “Аврагч” спорт хороо 2-р баг

5 М. Сэлэнгэ ОБЕГ-ын “Аврагч” спорт хороо 1-р баг

7 О. Энхжин “Боржин төв” дэвжээ 7 Г. Энхриймаа “Увс нуур” дэвжээ

7 Ц. Номин Булган аймаг

7 Н. Балжинням “Борнуур” дэвжээ

-63кг

1 Б. Ганхайч Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хороо

2 Б. Мөнгөнчимэг ХУД, “Женко” клуб 1-р баг

3 Б. Баасанжаргал ХХЕГ-ын “Хилчин” спорт хороо 1-р баг

3 Ц. Цэрэннадмид ЦЕГ-ын “Хүч” спорт хороо

5 А. Долгоржав БЗД, “Женко” клуб

5 Т. Мөнгөнтуяа “Увс нуур” дэвжээ

7 М. Даваасүрэн “Боржин төв” дэвжээ

7 Ч. Золжаргал Булган аймаг

Багийн дүн, эрэгтэй: Эзэлсэн байр Медалийн тоо Байгууллага -60кг -66кг -73кг -81кг -90кг -100кг +100кг

1 Алт-2, хүрэл-2 “Хангарьд” спорт клуб /1-р баг 3 1 3 1

2 Алт-2, хүрэл-1 ОБЕГ-ын “Аврагч” спорт хороо /1-р баг 1 1 3

3 Алт-2, хүрэл-1 Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хороо /1-р баг 3 1 1

4 Алт-1, хүрэл-1 ШШГЕГ-ын “Сүлд” спорт хороо 1 3

5 Мөнгө-3 ХХЕГ-ын “Хилчин” спорт хороо /1-р баг 2 2 2

6 Мөнгө-1, хүрэл-3 БЗД, “Женко” клуб 3 3 2 3

7 Мөнгө-1, хүрэл-1 “Хангарьд” спорт клуб /2-р баг 3 2

8 Мөнгө-1 Монголын Жүдо Академи /1-р баг 2

8 Мөнгө-1 ОБЕГ-ын “Аврагч” спорт хороо /3-р баг 2

9 Хүрэл-1 ЦЕГ-ын “Хүч” спорт хороо /1-р баг 3

9 Хүрэл-1 Багахангай дүүрэг “Женко” клуб 3

9 Хүрэл-1 “Увс нуур” дэвжээ 3

9 Хүрэл-1 Монголын Жүдо Академи 3-р баг 3

9 Хүрэл-1 Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хороо /2-р баг 3

Багийн дүн, эмэгтэй: Эзэлсэн байр Медалийн тоо Байгууллага -48кг -52кг -57кг -63кг -70кг -78кг +78кг

1 Алт-3, мөнгө-1 ХУД, “Женко” клуб /1-р баг 1 2 1 1

2 Алт-2, хүрэл-1 Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хороо /1-р баг 1 1 3

3 Алт-1, мөнгө-1 ХХЕГ-ын “Хилчин” спорт хороо /2-р баг 2 1

4 Алт-1, хүрэл-2 ХХЕГ-ын “Хилчин” спорт хороо /1-р баг 1 3 3

5 Мөнгө-3, хүрэл-1 ОБЕГ-ын “Аврагч” спорт хороо /1-р баг 2 3 2 2

6 Мөнгө-1, хүрэл-1 “Боржин төв” дэвжээ 3 2

7 Мөнгө-1 Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир спортын дунд сургууль 2

8 Хүрэл-4 ХУД, “Женко” клуб /2-р баг 3 3 3 3 9 Хүрэл-1 ЦЕГ-ын “Хүч” спорт хороо 3

9 Хүрэл-1 Чингэлтэй дүүрэг 3 9 Хүрэл-1 ХХЕГ-ын “Хилчин” спорт хороо /3-р баг 3

9 Хүрэл-1 Архангай аймаг 3

9 Хүрэл-1 БЗД, Женко” клуб 3

Багийн тэмцээнд медальт байр эзэлсэн багууд: Эрэгтэй Эзэлсэн байр Багийн нэр Тамирчид болон дасгалжуулагчийн нэр

1 Онцгой Байдлын Ерөнхий Газрын “Аврагч” спорт хороо Ц. Шийрэв -66кг /Ц. Цогтбаатар -73кг /О. Бадмаанямбуу -81кг /Б. Бат-Эрдэнэ -90кг /Л. Отгонбаатар +90кг /А. Давааням +90кг /Д. Анар

2 Зэвсэгт Хүчний “Алдар” спорт хороо П. Нямлхагва -66кг /Д. Баярмагнай -73кг /Э. Түмэннасан -81кг /Д. Сандуйжав -90кг /Б. Билгүүн +90кг /Ө. Дүүрэнбаяр +90кг /Х. Цогтгэрэл

3 “Женко” клуб Г. Энхбаяр -66кг /М. Ганболд -73кг /Б. Пүрэвдаваа -81кг /Б. Гаажадамба -90кг /Г. Алтанбагана +90кг /Д. Пүрэвдорж +90кг /Н. Түвшинбаяр

3 “Хангарьд” спорт клуб Ж. Нямдорж -66кг /Г. Болдбаатар -73кг /Б. Мөнхчулуун -73кг /Б. Батболд -81кг /Г. Балсанлхүндэв -90кг /Ч. Баярмагнай +90кг /Т. Бат-Ирээдүй +90кг /Э. Энхбат

Багийн тэмцээнд медальт байр эзэлсэн багууд: Эмэгтэй Эзэлсэн байр Багийн нэр Тамирчид болон дасгалжуулагчийн нэр

1 Хил Хамгаалах Ерөнхий Газрын “Хилчин” спорт хороо Д. Пүрэвсүрэн -52кг /Ч. Аззаяа -52кг /Б. Солонго -57кг /Д. Сумъяа -63кг /Б. Баасанжаргал -70кг /Б. Хонгорзул +70кг /Б. Мөнхтуяа

2 Хан-Уул дүүргийн спорт хороо, “Женко” клуб Ш. Цэвэлмаа -52кг /Б. Мөнхжаргал -57кг /А. Батзул -63кг /Б. Мөнгөнчимэг -70кг /Ж. Аюушжав -70кг /Б. Хулан +70кг /П. Лхамдэгд

3 Онцгой Байдлын Ерөнхий Газрын “Аврагч” спорт хороо Ц. Шийрэв -52кг /Б. Бат-Эрдэнэ -57кг /Л. Энхрийлэн -57кг /О. Лхагвахүү -70кг /Н. Ундрахзаяа +70кг /О. Мөнхцэцэг

3 Зэвсэгт Хүчний “Алдар” спорт хороо Д. Батсайхан -52кг /А. Цолмон -52кг /Ж. Чанцалдулам -57кг /Б. Мөнхжаргал -63кг /Б. Ганхайч -70кг /М. Сугар +70кг /Г. Гантогос



СУРТАЛЧИЛГАА
Сүүлд нэмэгдсэн