“Asashoryu Cup-2016” ОУ-ын тэмцээн хоёр дахь удаагаа амжилттай зохиогдлоо



Өсвөр үеийн “Asashoryu Cup-2016” олон улсын тэмцээн хоёр дахь удаагаа “Буянт-Ухаа”спортын ордонд болж амжилттай зохион байгуулагдаж өндөрлөлөө. 
Тэмцээний сүүлийн өдөр хөвгүүдийн 46 кг, 54 кг, 63 кг, 76 кг, 100 кг, охидын 38 кг, 43 кг, 49 кг, 56 кг, 65 кг-ын жингүүдийн барилдаан болсон юм. Орхон аймгийн “Ирээдүйн одод” спортын дунд сургуулийн бөх Б.Халиунаа “Asashoryu Cup-2016” тэмцээний хошой аварга боллоо.
Охид
38 кг 1. Цогбаярын Халиун /Орхон аймаг, “Хангарьд” клуб/
2. Түвшинжаргалын Энхжин /”Алдар” спорт хороо/
3. Батбаярын Болорчимэг /Налайх дүүрэг, “Голомт” цогцолбор сургууль/
40 кг 1. Долгоржавын Отгонжаргал /”Женко” клуб/ 
2. Түмэнбаярын Цээням /Баянхонгор аймаг/
3. Гансүхийн Анударь /”Их Шавь” дэвжээ/ 
43 кг 1. Мөнхбатын Мөнхгэрэл /”Чөлөөт бөхийн охидын академи”/
2. Бат-Эрдэнийн Эрдэнэсувд /”Женко” клуб/ 
3. Алёна Корякина /ОХУ/
3. Баваржангийн Бямбасүрэн /Налайх дүүрэг, 
“Голомт” цогцолбор сургууль/
46 кг 1. Өлзийсайханы Пүрэвсүрэн /Баянхонгор аймаг/
2. Басангийн Сэлэнгэ /Орхон аймаг, 
“Ирээдүйн одод” спортын дунд сургууль/
3. Бат-очирын Баярмаа /”Женко” клуб/
3. Моломын Бүжидмаа /Баянхонгор аймаг/
49 кг 1. Балжиннямын Хонгорзул /Баянхонгор аймаг/
2. Батбаатарын Энхцэцэг /Чингэлтэй дүүрэг/
3. Ү Гу Чень /БНХАУ/
3. Бямбасүрэнгийн Мөнхнар /”Алдар” спорт хороо/
52 кг 1. Нандинцэцэгийн Анударь /Чингэлтэй дүүрэг/
2. Сүхбаатарын Хулан /Багануур дүүрэг, “Хөх эрчис” клуб/
3. Тэгшбаярын Ариунзаяа /Орхон аймаг, “Хангарьд” клуб/
3. Балжиннямын Энхтүвшин /Чингэлтэй дүүрэг/ 
56 кг 1. Баяраагийн Халиунаа /Орхон аймаг, 
“Ирээдүйн одод” спортын дунд сургууль/
2. Гүндсамбуугийн Энхсувд /Налайх дүүрэг/
3. Н.Энхтуяа /Өмнөговь аймаг/ 
60 кг 1. Баярбаатарын Сарнай /Налайх дүүрэг/
2. Дэлгэрцогтын Түмэнхүслэн /”Женко” клуб/
3. Баяраагийн Нямсүрэн /Булган аймаг/ 
65 кг 1. Тайшень /БНХАУ/ 
2. Энхсайханы Дэлгэрмаа /”Дархан-Хасу-Мегастарс” клуб/
3. Батхоролын Үүрийнтуяа /Орхон аймаг, 
“Ирээдүйн одод” спортын дунд сургууль/ 
3. Энхболдын Идэрцэцэг /”Арслан” клуб/
70 кг 1. Үүрээ /БНХАУ/
2. Сэкболын Нуржан /Налайх дүүрэг/
3. Батболдын Намуунзаяа /Налайх дүүрэг/
3. Ганболдын Минжинсор /Дорноговь аймгийн Замын-Үүд сум, 
“Говийн бөх” клуб/
Хөвгүүд
42 кг 1. Мөнхжаргалын Батсүрэн /Ховд аймаг/
2. Пүрэвжавын Мөнх-Эрдэнэ /Баянхонгор аймаг/
3. Эрдэнэцогтын Төгсжаргал /”Дархан-Хасу-Мегастарс” клуб/
3. Эрдэнэбаатарын Сумьяабазар /Багахангай дүүрэг/
46 кг 1. Нармандахын Наранхүү /”Дархан-Хасу-Мегастарс” клуб/
2. Вандан-Очирын Пүрэв-Очир /Дорноговь аймгийн Замын-Үүд сум,
“Говийн бөх” клуб/
3. Мөнх-Очирын Сүхбат /Дорноговь аймгийн Замын-Үүд сум,
“Говийн бөх” клуб,/
3. Болдын Дашзэвэг /Багахангай дүүрэг/
50 кг 1. Төгсмэнд /БНХАУ/
2. Сүрэнгийн Ойдов /”Алдар” спорт хороо/
3. Олонбаярын Сүлдхүү /”Дархан-Хасу-Мегастарс” клуб/
3. Хонгорзаяа /БНХАУ/
54 кг 1. Дүгэрхоролын Жамсранжав /”Дархан-Хасу-Мегастарс” клуб/
2. Бямбасүрэнгийн Ууганбаяр /Баянхонгор аймаг/ 
3. Дарханбаярынэ Тэнгис /”Дархан-Хасу-Мегастарс” клуб/ 
3. Ариунаагийн Баяраа /Сонгино-Хайрхан дүүрэг,
“Ирээдүй” цогцолбор сургууль/
58 кг 1. Баярцогтын Мөнхзориг /”Аварга” спортын дунд сургууль/
2. Тэнгис /БНХАУ/
3. Амаржаргалын Дэлгэрдалай /Баянхонгор аймаг/
3. Мэндбилэгийн Тэмүүжин /ҮБТДС/ 
63 кг 1. Бямбасүрэнгийн Бат-Эрдэнэ /Орхон аймаг, 
“Ирээдүйн одод” спортын дунд сургууль/
2. Рагчаагийн Баянмөнх /”Алдар” спорт хороо/
3. Бямбажавын Дүгэрсүрэн /Сонгино-Хайрхан дүүрэг,
“Ирээдүй” цогцолбор сургууль/
3. Лхамсүрэнгийн Даваахүү /Хэнтий аймаг/
69 кг 1. Ичинхоролын Баатарчулуун /”Аварга” спортын дунд сургууль/
2. Цэндийн Дамдинсүрэн /Говь-Алтай аймаг/
3. Дагвадоржийн Оргилох /”Дархан-Хасу-Мегастарс” клуб/
3. Төмөрхуягийн Тэргэл /”Дархан-Хасу-Мегастарс” клуб/
76 кг 1. Гансүхийн Ган-Очир /”Дархан-Хасу-Мегастарс” клуб/
2. Баярсайханы Билгүүн /”Дархан-Хасу-Мегастарс” клуб/
3. Рэнцэндоржийн Мөнхбаяр /”Алдар” спорт хороо/ 
85 кг 1. Болдбаатарын Баянсүх /”Аварга” спортын дунд сургууль/
2. Цэндийн Лхагва-Очир /Сэлэнгэ аймаг/
3. Монхорын Бат-Эрдэнэ /”Аварга” спортын дунд сургууль/
3. Эрдэнэцогтын Одгэрэл /”Дархан-Хасу-Мегастарс” клуб/
100 кг 1. Г.Пүрэвдорж /”Дархан-Хасу-Мегастарс” клуб/
2. Г.Буянхишиг /”Дархан-Хасу-Мегастарс” клуб/
3. Амарбатын Баянмөнх /”Аварга” спортын дунд сургууль/



СУРТАЛЧИЛГАА
Сүүлд нэмэгдсэн